Bilet tamam sıra yeni yerlerde (:

Aylar boyu uğraşıp bir türlü fırsat ve zaman ayıramadığımız sırt çantalı kısa yolculuğumuz…

evvveeeett hala bende inanamıyorum ama gidiyoruz işte 8 Haziran’da.

Pazar git Perşembe dön

Sırt çantana ne girerse onu giy

Ne bulursan onu ye

Bolo Bol yüz gez

Çok severek yaşa (:

bi dakika bu çok basit bi plan oldu derine inelim… mesela indik ee napcas. Dalaman Hava Limanı tam ortada dedin

Fethiye mi ? Marmaris mi ?

Fethiye olursa plan belli aslında kabak, kelebekler ..vs vs koyda yüz,  köyde gez. Atv ile dağda kaybol falan falan (:

Tamam bunu bildik. Ben şimdi Marmaris’i yazayım.Burnumu sokmadığım yerlerden ama arkadaşlarımla konuşurken yada araştırıken harika bir yer olduğu kanısına vardım ve bu pazar perşembe hareketi için bi plan yaptım.

Pazar : İndin… Hemen koş motor kirala kooşş koşşş (: şimdi sıra dinlenmede uzat ayaklarını mis hava güzel yıldızlar belki de güzel bir apart belkide deniz gören minnacık bi odadasın (:

Pazartesi : Saban uyan. oksijeni içine çeeeeekk ve yanındaki için şükret (: Şimdi de atla motora dooooğğğruuuuu KIZKUMU‘na. Muğla’nın Marmaris İlçesi Orhaniye Köyündeki Kızkumu’nun Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı’nın (UNESCO) 1972 yılında kabul ettiği Dünya Doğal ve Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesine bağlı olarak oluşturulan Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi’nde yer alabilmesi için çalışmalar başlatıldı bile. Denizin üzerinde yürümek ne kadar da harika bi fikir (: harika artistik fotoğraflar çekilebilinir.

Birde efsanevi bir hikayesi var. Efsaneye göre eski zamanlarda bir kralın kızı, fakir balıkçıya aşık olur. Ancak kral, kızını balıkçıya vermez. Kralın kızı, balıkçı sevgilisiyle gizli gizli buluşur. Birileri kızının balıkçıyla buluştuğunu, ‘Balıkçı denizden geliyor, kızınız kumsalda onu bekliyor, ışıkla yerini işaret ediyor. Delikanlı da ışığa geliyor ve kızınız ile delikanlı gün ağarana kadar aşk oyunlarına dalıyor’ sözleriyle Kral’a anlatır.Bunları duyan Kral öfkelenmiş. Bir gece kızını kumsalda yakalatan Kral, askerlerine de ışıkla balıkçıya işaret vermelerini emretmiş. Delikanlı ışığı görünce atlamış kayığına kumsala doğru kürek çekmeye başlamış. Derken kız askerlerin elinden kurtulmuş ve sevgilisini kurtarmak için koşmaya başlamış. Ama sevgilisinin kayığına varması imkansızmış. Atmış kendini sulara ve o anda bir mucize gerçekleşmiş. Kızın adım attığı her yer kuma dönüşürken, peşinden koşan askerler, denize gömülmüş.
Kız kayığa kadar koşmuş ancak tam iki sevgili kavuşacakken, bir okçu delikanlıyı hedefleyip sallamış okunu. Ok gelip delikanlıya sarılan kızı bulmuş. Kızın bastığı yerde ortaya çıkan kumlar, kan suya karışınca kırmızıya boyanmış. Delikanlı ise almış yaralı sevgilisini gitmiş. Bir daha da onları ne gören olmuş ne de duyan.

Salı : Amos Antik Kenti – Turunç. Marmaris’e 20 km uzaklıkta bulunan Turunç Beldesi sınırları içinde yer alan Amos, beldenin merkezinden yaklaşık 10 dakika uzaklıkta, Kumlubük yolu üzerinde yer almakta dolayısıyla pır pır motorla dahi gidebiliriz. Yakın zamanda ziyaretçi karşılamaya başlanılmış. Aslında koskoca bir gün burası için fazla ama hemen yanında saklı bir de plajı var (: doğa yürüyüşü için harika bir yer . Çok fazla tahrip edilmeyen ve merkezi yerlere göre daha az kalablık olan bu bölge salıya çok yakışır (:

Amos-Antik-Kenti

Çarşamba : Turgut Köyü  Şelale. Marmaris’e 35 kilometre uzaklıkta. Bayır ile Turgut arasında bulunan ve Turgutlu köyü yolu üzerinden 15 dakikalık yürüyüşle ulaşılan bir şelale; ormanlarla ve çeşitli çiçeklerle kaplı bir vadi…Mmm sanki küçükken renkli boylarla çizdiğimiz bulutların mavİ boyandığı güneşin üzerine gülen yüz çizdiğimiz resimler gibi… (: gelmişken birde alabalık yenir mis miisssss :*

turgut köyü

Yazın başında bizi çivi gibi bir su karşılayacağı için bence burda günü bitiremeyiz (: bu nedenle ikinci bir alternatif olarak; Marmaris su parkına ya da Kleopatra plajına ( sedir adası karşısı ) gidilebilir.

kleopatra plajı

Gece oda da pineklemek te olmaz hani (:

Bunun içinde Marmaris Barlar Sokağında akabiliriiiiiizzzz ((:

-.- dönüyoruz kısmını yazmıcam işte !!!

NOKTA

40

No Comments Yet.

Leave a Reply