Biliyorum bir gün olacak

Hiç bir zaman hayal kurmaktan sıkılmadım.

Her zaman hayal kurar hatta bazen hayal kurmaktan oluşan kırıklarımın arasında yüzeeeeerrr giderim. Kırıklar arasında yüzmek çok ta can sıkıcı değil aslında. Sadece bu nedenden dolayı hayal kurmayacak değilim herhalde (: Napalım bildim bileli böyleyim. Ama hayatımın anlamı yani benim gerçek tarafım kurduğum binlerce hayallerimin bir kısmını paylaşır bazılarına heaaammm tepkisi alır bazılarına da yanına bir kaç küçük hayal daha ekleyerek devam ederiz. İşte bu nedenle benim ‘gerçek tarafım’ o (:

Yine kurduğum bir hayali jpg’e çevirmişken paylaşıverdim gerçek tarafımla… Bir de baktım ki minik güzel hayaller eklenivermiş. Kendi kendime dedim ki o zaman bu jpg BİR GÜN GERÇEK OLACAK.

hayaldi aşk oldu

İşte benim hayalim …

Uzun uzun zaman geçirip tek bir kelime bile şikayet etmeden kahvemle kitabımı okuyabilirim. Rüzgar sesi, ağaç fısıltısı ve makine yağı kokusu …. OHH ! Nerden çıktı şimdi bu kareye makine yağı kokusu ?

Benim aşkım bana bunu yapacak ve yanına da kendisi için güzel bir alan yaratacak. Orda herrrrrrr şeyi ile birlikte çalışacak değişik şeyler üretecek. Eskiye ruh katacak işte. Bazen bir motor bazen de ‘işe yaramaz bu parça’ dediğimiz şeylerden farklı kullanışlı şeyler yaratacak. O yağlı elleri ile bitmek bilmeyen sabrı ile tekrar tekrar deneyip çalıştırmaya, oluşturmaya gayret edecek. Yine o yağlı ellerini bir bez parçasına silip yakacak sigarasını … Sabırsızlığı  sadece BİTMELİ kısmında olacak. Kitabımdan başımı kaldırdığımda onu görücem. Okuduğum kitabı ona anlatıcam heyecanla. O da işinle uğraşıp bir yandan da beni dinleyecek. Konunun çok ta önemi yok. Sesin güzelliği ile huzurumuz kaplayacak her yanı. Önemli değil kitabın konusu, parçanın uymayışı ya da dolapta biten soda.

hayaldi aşk oldu

Çocukların derdine düşüp kahve eşliğinde oturacağız beraber. Onların arkadaşlarının dedikodusunu yapacağız, okullarını işlerini çekiştirip İNŞALLAHlarla bitiricez cümlelerimizin sonunu.

hayaldi aşk oldu

Hayaldi aşk oldu işte …Başımızdan geçen komik olmayan ama anlattıkça kıkırdadığımız anıları geçireceğiz gözümüzden. Her zaman ki gibi bulacağız yine gülmek için nedenler sonuçlar işte. Hayattaki en büyük şansımın o olduğunu hayalini bile kuramazken kokusunu içime çekebilmenin mucizesini söyleyeceğim ona … Bir kez daha şükredeceğiz hayata. 

Nerede olacağının da pek bir önemi yok bu sevimli masalsı yerin. Aslında bunların olmasına gerek te yok. Ben sadece bir hayal kurdum ve bir gün olacağının hayalini kurarak bir hayal daha kurdum üzerine. Benim en büyük hayalim sensin aşkım … Seni her an seviyorum.

İnci’n

1

No Comments Yet.

Leave a Reply