bir BAŞAR sevdim (:

Aslında aklıma gelen milyar yüz bin milyon neden var. Başlı başına her hücresini (milyonlarca), her saç telini (yüzlerce), kemik ağırlığının mili gram cinsinden değeri, şuana kadar aldığı nefes ya da kalori miktarı…

Yok bu şekilde sayılar ile ifade etmem mümkün olmayacak sanırım  (:

Mesela sayılarla ifade edilemeyen ama her küçük detayında sevgi saklı değerler var.

Örneğin ; 15 yıldır değişmeyen o tenin mis kokusu. O yokken bile aklıma geldiğinde alabiliyorum. Kokusunu yanıma çağırabiliyorum. Geldi mesela (:

Kuduz gibi çalışmayı da bilir deli gibi sevmeyi de.

Aradığı şeyi net koordinatlar belirtsende bulamaz mesela. Bi kaç saniye bakar ve bulamadım der geçer.

O kadar saf ve temizdir ki herkesi kendi gibi sanması en büyük korkum.

Ben hastayken beni iyi eden şeyin Başar ilgisi ve Başar çorbası olması gerçeği. Sanırım ben ölene kadar hasta çayı çorbası senden.

Şu hayatta beni dizginleyip garip hayyallerimin peşinden gitmememi sağlayan fakat aynı zamanda hayallerimin peşinden gitmemi de sağlayan realist adam Başar. DENGEM.

Canım bişiy istiyo cümlesiye önüne ne varsa yığdığım fakat hala canının ne istediğini bulamayan sevgilim.

Elinde bir iş varken diğer bir işle asla diğer elini kirletmez. Her işin bir sırası var çünkü (:

Küçük bir kumandanın en ucra tuşunu bile kullanır ve kumandanın kendinden utanmasını sağlar mesela.

Tırnakları genelde içe gömülüdür. Haftasının ya da günün nası geçtiğini hemen anlarım. Stresli mi? Olağan mı ? Hemen ele verir kendisini ellerinden.

Hiç birşeyi takmıyomuş gibi görünse de içten içe yoluna sokabilmek için üstün çaba sarfeder. Sen farkına varabilirsen şanslısın yok eğer varamıyorsan sana bunu söylemez. Gerek yok çünkü.

Güzel sözler söylemekten utanır. Hele birisi varsa yanında hiiiiiç mi hiç beklemem (beklerim ama beklemem) sanki şımartıcak veya ayıp bişi söymek istemiyomus gibi saklar kendine.

Sıkılsa da pek söylemez bana ama bir daha da gelmez benimle oraya.

Kıskanmak nedir bilmez. Oysaki  kıskanmakta kıskanılmakta o kadar güzel ki bir bilse (:

Hayaller değil hedefler koyar mesela kendine. Biri biter diğeri gelir. Aynı anda olmaz çünkü stratejisi bu.

Kötü şeyler düşünmesi gerekli olsa bile düşünmemeye zorlar kendini samırım bu konuda bende onun dengesiyim.

İstikrar: Olana kadar bi şeyi zorlar uğraşır didinir ki bi daha olmamış haliyle karşısına çıkmasın.

Sinir etmek çok zor aslında ancaaaaakkk sinirlendiği zamanda ne söylediğini ne yaptığını galaksiye nasıl zarar verdiğini bilmez. Bunu sakın o an anlatmaya çalışma o zaman bi daha sinirlenir. Sonra mı? O zamanda anlatma fil gibi hafızası olduğu için hatırlar çaktırmadan bi daha sinirlenir. Bu şekilde tazenenir gider o konu epeyce. Bende konu yarım kalmaz bi ara bulur tekrar konuşmaya çalışırım tabi tazeleniiiiiirrr tazeleniirrr konu.

He bide Tanrı onun sakalına kalp kondurmuş. Hemde Çok güzel tertemiz ((:

On/Off Başar – detay beklemem mesela ne gerekiyorsa odur. Ama gereken şeyde illaki olur pek sarkma veya sektirme olmaz. Üzerine bişiy eklemenin luzümu yok ki (: yapılması gereken yapılır o kadar.

Konu ile ilgili iki kelam hatırlatıcı yazmaz benim Başar’ım. Gerek duymaz illa yazılması gerekiyorsa bana verir ben yazarım. Buna Başarın ne gerek var ki hali diyorum.

Olayların başka yere sapmasını sevmez. He diyelim saptı!?. Bu sefer olayları çok büyüten İnci’ye döner konu. No ağdalaşma.

Hiç bir zaman sevgisinden şüphe etmedim. Beni seviyor musun sorusu sadece çok seviyorum‘u duymak içindir. Sürekli dillendirmez sevgiyi gerek yoktur çünkü. Nettir, seviyordur bu kadar.

Gün içinde onlarca bakımlı kendini bi halt zanneden kadınları görür. Bazıları halt olan fakat bazılarıda şeytanın kadın yüzü olan kadınlar da görür etrafında. Fakat benim makyaj yapmamı istemez. Pijama ile kalsamda olur ona mesela farketmez.

Zaman, yer, mekan farketmez… uyur o canı ne zaman isterse o zaman uyur benim Başarı’ım

Sonsuza kadar tanınabilir mesela (: ön dişinde sevgiden kırılan küçük bir parça ile fark yaratır. Güldüğünde ve konuştuğunda genelde ona odaklanırım. Bir de kaş üstü imza o da kimsede yok (kihkihkih)

İşaret parmağında doku sertleşmesi var bişi düşünürken onu ısırmasa kalbi gibi yumuşacık oluvercek (:

Terapi alınması gerekiyorsa mesela bi kaç saniye bakması yeterli. Huzurlu, rahat ve dingin. Bi bakış ile üzerinde kalan bütün negatiflikleri alır götürür. Ve var olan herşeyi durduran bir omuz (: uyurken, sarılırken, ağlarken, gülerken, her zaman yanımda olduğunu bildiğim bir omuz.

Hayatı onunla yaşamak bütün gülücükleri yada sersemleten güçlükleri onunla aşmak istiyorum ve tabi yine ona doyamamak istiyorum. Şuna çok eminimki sana her zaman aç olcam. Kime aşık olduğumu çok iyi biliyorum !  Daha o kadar çok nedenim varki seni sevmek için… bunu bildiğini düşünüyorum. Yukarıda yazdıklarım sadece teferruat minik detaylar. Seni herşeyinle yaptığın, olmaya çalıştığın, oldurmaya çalıştığın herşeyinle seviyorum. Seni Başar olduğun için seviyorum…

Şükürler olsun dediğim her anda sen varsın.

 

56

No Comments Yet.

Leave a Reply